Koła zamachowe

Koło zamachowe należy do  jednych z najistotniejszych podzespołów silnika, bez którego ten nie mógłby pracować. Ten niezwykle prosty w budowie element spełnia kilka bardzo ważnych zadań. Podstawowym jest gromadzenie zapasu energii kinetycznej, która jest niezbędna do wykonania suwów pomocniczych silnika.

Wszelkie nieprawidłowości, nawet tak niewielkie jak setna milimetra, w płaszczyźnie mocowania lub dokładności wyśrodkowania koła zamachowego prowadzą do chwiejnego ruchu tarczy, a co za tym idzie „bicia”. Nie ma wówczas mowy o spokojnej pracy silnika. Eksploatacja silnika przy występowaniu chwiejnego ruchu koła zamachowego prowadzi do dalszych uszkodzeń. Regeneracja koła zamachowego nie jest skomplikowana, a może nam oszczędzić poważnych kosztów.

Regeneracja koła zamachowego obejmuje:

  • szlifowanie,
  • wyważanie.

Klientów zainteresowanych kompleksową diagnostyką silnika zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy. Świadczymy usługi związane z diagnozowaniem, naprawą i regeneracją silników spalinowych o różnych pojemnościach. Także silników do maszyn rolniczych i jednostek pływających.